EVRIM  GÜNLERI

.

.

.

        Evrim günleri, ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından her sene düzenlenen ve Aykut Kence Evrim Konferansı'ndan farklı olarak gerçekleştirilen ufak çaplı bir etkinliktir. Uzun yıllardır yapılan bu etkinlikte, ODTÜ içinden veya dışından çağrılan hocalar, evrim dersleri vermeleri için okulumuza davet edilir. Etkinliğin katılımcıları ise sadece biyolojik bilimler öğrencilerinden oluşmayarak geniş bir kitleyi içerir. Hocalarımızın anlatımı üzerine katılımcıların da soruları ve katkılarıyla etkinlik zenginleştirilir.

Evrim Günleri'ndeki amaç evrim hakkındaki temel bilgileri insanlara ulaştırmaktır.  Evrim günleriyle evrim yaygınlaştırılmaya ve evrim hakkındaki bilgiler ile çalışmalar geniş kitlelere ulaştırılmaya çalışılır. Bunlara ek olarak etkinliğimiz ülkemizdeki evrim yasakları ve sansürlerine karşı olan duruşunu sergiler.

Eğer sizler de bu derslerle evrim hakkındaki bilgilerinizi genişletmek ve birbirinden değerli hocalarla soru cevap şeklindeki tartışma ortamımıza katılmak istiyorsanız  BİYOGEN sosyal medya hesaplarımızı takipte kalarak etkinlik günlerinden ve saatlerinden haberdar olabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Evrim Günleri Afişi
Evrim Günleri Afişi
Evrim Günleri Afişi
Evrim Günleri Afişi
Evrim Günleri Afişi