SciGether Bilim Günleri

   SciGether olarak misyonumuz, bilim ve teknoloji alanındaki öğrenci, akademisyen ve firmaları bir araya getirerek multidisipliner işbirliklerine ortam hazırlamaktır. Bu doğrultuda Henry Ford'un çok sevdiğimiz bir sözü ile yola çıktık. "Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır.“ Vizyonumuz, önce Türkiye'de sonra ise dünyada bilim ve teknoloji alanındaki tüm öğrenci, akademisyen ve firmaları bir araya getiren lider bir platform olmaktır.

   SciGether'ın 'bilim için hep birlikte' misyonunun temelini öğrenciler oluşturmaktadır. Bu bağlamda gerek bireysel gerekse öğrenci kulüpleri aracılığı ile öğrencilerle yakın ilişki içerisindedir. Akademi ve sektörden alanında uzman kişilerin de destekleriyle öğrencilere mentorluk etmektedir. Bunun yanı sıra öğrenci kulüp etkinliklerinin ve bilimsel içeriğin erişilebilirliğini artırmaya, farklı üniversite öğrenci kulüplerinin bir araya gelmesine, ve birlikte etkinlik üretmelerine katkı sağlamaktadır.

   Misyonumuz doğrultusunda, bilim için hep birlikte diyerek 15 farklı üniversite öğrenci kulübü ile birlikte birbirinden değerli akademisyenlerin ve firmaların katılımı ile ilk ulusal kongremizi 20-21 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdik. Toplamda 5000’e yakın kayıt aldığımız etkinliğimizde, her iki günde de tüm oturumlarımıza 1000’in üzerinde aktif katılımcı eşlik etti. I. SciGether Bilim Günleri Organizasyon komitesinde yer alan tüm öğrenci kulüplerine sonsuz teşekkürler! 

     Biruni Üniversitesi - Bursa Uludağ Üniversitesi - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Hacettepe Üniversitesi -İstanbul Arel Üniversitesi - İstanbul Bilgi Üniversitesi - İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Üsküdar Üniversitesi - Yeditepe Üniversitesi - Yıldız Teknik Üniversitesi

Birlikte daha güçlüyüz! #togetherforscience