SİNİRBİLİM GÜNLERİ

        SİNİRBİLİM GÜNLERİ

        ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından her yıl kasım veya aralık aylarında düzenlenen Sinir Bilim Günleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden gelen alanında uzman hocaların alanlarındaki gelişmeleri ve yapılmış çalışmalar sonucundaki yorumlarını sinirbilim ile ilgilenen herkesle buluşturmayı amaçlar. 

        Sinirbilim  sinir sistemini inceleyen disiplinler arası bir bilim dalıdır. Nöronların ve nöral devrelerin temel özelliklerini anlamayı hedefleyen bu bilim dalı, bu amaçla fizyoloji, anatomi, moleküler biyoloji, gelişim biyolojisi, sitoloji, matematiksel modelleme ve psikoloji dallarının birleştiği çok sayıda disiplinden yararlanan zengin bir daldır.    

         İlk zamanlarında ODTÜ Psikoloji Topluluğu ile birlikte düzenlenen etkinliğimiz, ileriki yıllarda ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu(BİYOGEN) tarafından üstlenilmiş ve düzenlenmesine ekibimiz devam etmiştir. Sinirbilim Günleri'nin amacı; sinir bilimi merak eden ilgili bireylere bu dalın psikoloji, tıp ve daha birçok alt dal ile bağlantısını anlatmak;  yeni çalışmaları aktarabilmek; bu alanda çalışmak isteyenler için bu dalın önemi ve derinliğini göstermek; ve sinir bilim için farkındalık kazandırabilmektir .

        Etkinliğimiz herkese açık ve ücretsiz düzenlenmektedir. Etkinlikteki sunumların genel dili ve içeriği gereğince üniversite düzeyinde biyoloji bilgi gerektirmektedir.

        Sinirbilim Günleri için Türkiye'nin seçkin üniversitelerinden sinirbilim ve ilgili alanlarla ilgilenen hocalar çağrılmaktadır. Bu sene, etkinliğimizin gördüğü yoğun ilgi nedeniyle her iki haftada bir seminerler düzenlenmesi planlanmaktadırSinirbilim Günleri normal şartlar altında yüz yüze yapılan bir etkinliktir fakat 2021 yılında dünya çapında gelişen salgın hastalık COVID-19 nedeniyle online olarak düzenlenmekte ve genellikle Zoom platformu üzerinden sunum ve soru-cevap etkinlikleri şeklinde gerçekleşmektedir.
       Sinirbilimle ilgilenen herkesi etkinliğimize bekleriz. Etkinlikle ilgili konuşmacı ve seminer zamanları bilgileri gibi gelişmelerden haberdar olabilmek için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram