TERRA BLOG

 

    TERRA Blog, Biyoloji ve Genetik Topluluğu  tarafından düzenlenen ve yürütülen bir popüler bilim sayfasıdır. BİYOGEN' in Ekoloji Alt Grubu tarafından başlatılmış ve bu ekibin üyelerince yürütülmüş olan sayfamız ekoloji başta olmak üzere biyolojinin birçok alanıyla ilgili düzenli yazı çıkartılan bir bilim sayfası halini almıştır. Sayfanın yazar, editör, ve tasarım işlerinin tamamı öğrenci topluluğumuz tarafından yapılmakta ve düzenli olarak yazılar çıkartılmaktadır.

     2013 yılında kurulan BİYOGEN Ekoloji Alt Grubu,  üç yıl gibi kısa bir süreye iki ulusal ekoloji  öğrenci konferansı( 5. & 7.UÇEK), çok sayıda bölüm içi seminer(Ekoloji Sohbetleri),  okul çapında seminerler (And Akman İnsana ve Doğaya Saygılı Yerine Ait Mimarlık Sunumu), meşe tüpleme ve korsan ağaçlandırma şenlikleri, çok sayıda arazi gezisi ve bir TÜBİTAK projesi ortaklığı  (EYMİRİMİ TANIYORUM SEVİYORUM KORUYORUM) sığdırmayı  başarmıştır.

     Alt grubumuz enerjisini üyelerinin ilgisinden ve heyecanından, gücünü eşitlikçi yapısından almaktadır. Çalışmalarını gerçekleştirecek morali düzenlediği kermes ve parti gibi etkinliklerden sağlamaktır. TERRA Blog da Ekoloji Alt Grubu'nun bu enerjisi ve ilgisinin eserlerinden biri olarak düzenli aralıklarla birbirinden değerli içerikler çıkartarak kısa sürede popüler bir bilim sayfası haline gelebilmiştir.

    TERRA'nın kuruluş amacı; üyelerimizin araştırdıkları güncel veya ilgi çekici konularda oluşturdukları yazıları veya çevirileri bir sayfada yayınlayarak toplumda ekolojiye dair merakın ve bilincin artmasını sağlamak, erişilebilir bir arşiv oluşturabilmek ve aynı zamanda BİYOGEN alt grubu olan Ekoloji ile ilgili gelişmeleri paylaşabilmektir. Topluluk üyelerimiz zamanın geçmesiyle beraber sayfaya olan ilgi ve üyelerimizin araştırmaya olan merakını görerek yayınlanan yazıların konu aralığını genişletmiş ve yalnız ekoloji değil biyolojinin birçok alanıyla ilgili gelişmelerin ve ilgi çekici konuların yazı ve/ya çevirilerinin bulunduğu bir sayfa haline getirmişlerdir.

    TERRA Blog hakkında daha fazla bilgi alabilmek ve yeni içeriklerin yayınlanma zamanı, konusu gibi gelişmeleri takip edebilmek için Facebook ve Instragram hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

     TERRA Blog sayfasına yandaki linkten ulaşabilir ve yazılarımızın heycanı ve merakına ortak olabilirsiniz. Aynı zamanda ekibimiz ve iletişim bilgilerimiz için de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

  • Facebook
  • Instagram